Van Kızlık Zarı Dikimi

Van Kızlık Zarı Dikimi

İstenmeyen cinsel ilişkiden kaynaklı olarak kızlık zarı tamirine başvurulmaktadır. İlişkiden hemen sonra jinekolojik muayeneye geçilebilir. Muayene sonrasında size uygun vajinal estetik müdahaleleri sıralanır. Örneğin Van kızlık zarı dikimi için hem kalıcı hem de geçici seçeneklere yer verilmiştir. Şöyle ki:

  • Geçici olanlar belirli bir süre kadar onarım sağlar.
  • Kalıcı olanlar ise bir sonraki cinsel ilişkiye kadar sabit kalır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Hakkında

Yukarıda sıraladığımız gibi hem kalıcı hem de geçici olacak şekilde kızlık zarı onarımını talep edebilirsiniz. Örneğin bir diğer cinsel ilişki süresini hesaplayarak geçici olandan faydalanabilirsiniz. Ortalama 3 – 4 haftalık süreci dikkate almanız önem arz ediyor. Van kızlık zarı dikimi için hesaplama yapanlar devamında:

-Muayene: Öncesinde jinekolojik muayeneye yer verilir. Bu sayede vajina ile kızlık zarının durumu göz önünde bulundurulur. Ve de uygulanması gereken metod tercih edilir. Uzman hekimler işlem öncesinden metodları değerlendirir. Geçici olan için lokal anesteziye yer verilir ve harekete geçilir.

-Uygulama: Anestezi bölgeye enjekte edilir ve işlemleri hissetmeniz engellenir. Geçici olan onarım için vajina duvarları ele alınır. Duvarların karşılıklı hale gelmesi desteklenir. Bunun için de dikiş ipleri temin edilir. İpler sayesinde duvarlar yakınlaşır ve kızlık zarı geçici olarak onarılmış olur.

blank

Kalıcı Kızlık Zarı Onarımı Hakkında

Geçici olandan ziyade Van kızlık zarı dikimi için kalıcı yöntemlere de yer verilmiştir. Yine isteğe bağlı olarak kalıcı yöntemler de uygulanabilir. Bunlar hem fleb hem de mikro cerrahi adı altında ele alınır. Örneğin sık sık tercih edilen fleb yönteminin:

  • Lokal anestezi ile ortalama 20 dakika içerisinde gerçekleşmesi sağlanır.
  • Vajina arka duvarlarından alınan dokular ile onarıma yer verilir.
  • Ön ve yan duvarların dokular eşliğinde tamiri gerçekleşir.

Böylece kızlık zarının eski haline gelmesi desteklenir. Özellikle de ilk geceden sonra oluşan kanamanın gerçekleşmesi sağlanır. Yine aynı şekilde mikro cerrahi de kalıcı çözümler arasında. Bu sefer özel iplikler ve teknikler ile yeni bir kızlık zarının oluşturulması esas alınmaktadır. Son derece sağlam ve anlaşılması güç olan bir zar dikim operasyonudur.

Kızlık Zarı Dikimi Şikayetleri Nelerdir?

Van kızlık zarı dikimi sonrasında belli başlı şikayetler oluşabilir. Örneğin hafif çaplı olacak şekilde kanama olabilir. Kanamanın fazla ve uzun sürmesi halinde mutlaka hekime başvurmalısınız. Bunun haricinde hafif ağrılar da oluşabilir. Neyse ki hekiminiz tüm bu şikayetleri göz önünde bulundurur ve ilaçlarınızı yazar. Mesela antibiyotik ve ağrı kesiciler eşliğinde önlem alınmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Nasıl?

Van kızlık zarı dikimi için belirlenen fiyatlar farklılık göstermektedir. Özellikle de muayene neticesinde sizlere birkaç yöntem sergilenir. Seçeceğiniz yöntem dahilinde farklı fiyatlar belirlenir. Bunun için hekime başvurmak ve muayene olmak gerekir. Ancak bu şekilde net bir fiyat öğrenebilir ve:

  • Muayene sonrasında gün belirleyebilirsiniz.
  • Aynı gün içerisinde de kızlık zarı dikimine geçilebilir.
  • Ortalama 10 – 20 dakika aralığında uygulamalara yer verilir.

Kızlık Zarı Dikimi Muayenesi Hakkında

Muayene sadece 1 – 2 dakika kadar sürer ve kızlık zarının durumu incelenir. Bunun için iç ve dış dudakların yana çekilmesi sağlanır. Çünkü bu şekilde kızlık zarının yapısı değerlendirmeye alınır. Mesela anatomik bütünlüğü nasıl incelenir. İncelemelere göre de vajinal estetik teknikleri devreye girer. Van Kızlık Zarı Dikimi işlemlerinde hastanın isteği üzerine kalıcı ya da geçici kızlık zarı dikimine başvurulmaktadır. Kalıcı olması için ayrıca fleb ya da mikro cerrahi tercihinde bulunmanız gerekir. Böylece istediğiniz gün ve saatte uygulamaya geçilir.

İlgili Konular:

Randevu Al