Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi, Bekaret Zarı Dikimi gibi tabirler halk arasında sıkça dile getirilir bu tabirler tıbben Himenoplasti denir.Kızlık zarı dikimi kliniğimizde steril koşullarda uyguladığımız genital bölge ameliyatlarından birisidir.Gerçek anlamda kızlık zarı dikimi girdiği ilk ilişki sonucu bekaretini kaybetmiş bir bayanın tekrar bakire bir bayan gibi kanama meydana gelmesini sağlamak amacıyla yapılan tıbbi müdahaledir.


Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir.İşlem süresi kızlık zarının yapısına göre değişkenlik gösterebilir.Esnekse, ilk ilişkide kanamanız çok fazla geldiyse ya da daha önce kürtaj işlemi yaşadıysanız vajinal bölge genişleyebilir bu durumda daraltma işlemi yapmak gerekebilir.İşlem süresi ortalama 30-35 dakika sürmektedir fakat daraltma yapmak gerekirse süre biraz uzayabilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi ile yapılan zar yenileme işlemine flep yöntemi adı da verilmektedir.Flep, vajinanın arka duvarından kaldırılan doku parçasına verilen isimdir. Bu yöntemle yapılan müdahalelerde vajinanın iç kısmında flep denilen doku parçası kaldırılarak yeni bir zar bu bölgede yapılandırılır.Yapılandırılan bu bölgenin kanlanması yine vajinanın kendi damarları tarafından oluşmaktadır.Bu yeni yapılandırılan kızlık zarı vajina duvarını bütün bir şekilde sarar ve adeta orada bakire bayanlarda olduğu gibi bariyer görevi görür.Normal bakire bayandaki zar yapısında olduğu bu orta noktasında bir delik bulunur, bu açıklık sayesinde vajinal salgılar ve adet dışarı akabilir. Kalıcı yöntemle onarım yapılırken eğer vajinada yaşanan ilişkiye bağlı olarak bir genişleme söz konusu ise daraltma işlemi de yapılabilir.Vajinadaki söz konusu bu genişleme uzun süreli cinsel ilişkiye girme, kürtaj yaptırmak veya doğuma bağlı değişebilmektedir.

Diğer sık uygulanan müdahale şekli de geçici kızlık zarı dikimi dir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus ise bu yöntemle tamir işlemi yapıldıktan 3-4 gün sonra kişinin cinsel ilişkiye girmesi gerçeğidir.Aksi taktirde kanama meydana gelmeyebilir, bu yüzden de bu ameliyat pek fazla tavsiye edilmez. Hastalarımıza daha çok kalıcı yöntemi önermekteyiz.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık zarı dikimi fiyatı ne kadar?

Kızlık zarı dikimi fiyatı vajinal yapınıza göre değişkenlik sağlar. Kalıcı kızlık zarı dikim fiyatı ile geçici kızlık zarı dikimi fiyatı yapılacak işleme göre değişmektedir.

Kızlık zarı dikimi merkezleri

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin bir çok bölgesinde sağlık polikliniklerimiz bulunmaktadır.

Kızlık zarı dikimi enfeksiyondan korunmak için dikkat edilmesi gerekenler

İşlemden sonra vereceğimiz ilaçlar özenle kullanılmalı ve aşırı fiziksel aktiviteden kaçınılmalı, terlememeye özen gösterilmeli.

Kızlık zarı dikimi sonrası nelere dikkat edilmeli?

Ağır kaldırmaktan kaçınılmalı, sıcak su ile duş alınmamalı

Kızlık zarı dikimi devlet hastaneleirnde yapılır mı?

Devlet hastanelerinde kızlık zarı dikimi yapılmamaktadır.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılıyor?

Kızlık zarı dikimi kalıcı ve geçici olarak iki şekilde yapılmaktadır.

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürüyor?

25-30 dakika sürüyor.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır

Kızlık zarı dikimi belli olur mu? Kızlık zarı dikimi anlaşılabilir mi?

Kızlık zarı dikim işleminin olup olmadığını kadın doğum uzmanı dışında kimse anlayamaz.

Kızlık zarı dikimi sonrası ne kadar süre sonra tuvalete çıkılır?

Aşırı bir ıkınma olmadıktan sonra bu konuda herhangi bir kısıt yoktur.

Kızlık zarı dikimi sonrası kanama olur mu?

Bir hafta içinde ara ara sızma şeklinde olur.

Kızlık zarı dikimi ne zaman yapılır?

Bir çeşit estetik operasyon olduğu için 18 yaşını doldurduktan sonra istediğiniz zaman yapılır.

Kızlık zarı dikimi iyileşme süreci

Kalıcı kızlık zarı dikimi 45 gün içersinde iyileşme süreci tamamlanır.Geçici kızlık zarı dikiminde ise herhangi bir süreye gerek yoktur.

Kızlık zarı dikimi enfeksiyon belirtileri nelerdir?

Kızlık zarı dikiminden sonra; aşırı kaşıntı, koku ve kızarıklık olunca doktorunuza başvurulmalı.

Kızlık zarı dikimi hastane kayıtlara geçer mi?

Gizlilik ve hasta mahremiyeti açısından yasa gereği kayıtlara geçmez.

Kızlık zarı dikimi riskleri?

Kızlık zarı dikim işleminde herhangi bir risk söz konusu değildir.

Geçici kızlık zarı dikimi ne zaman yapılmalı?

Geçici kızlık zarı dikimi ilişkiden 5-6 gün öncesinden yapılmalı.Kalıcı kızlık zarı dikimide ilişkiden en az 45 gün önce yapılmalıdır.

Bizi dilediğiniz zaman çekinmeden arayabilir, whatsapp üzerinden yazabilir ya da buraya tıklayarak iletişim formu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
0553 846 48 29

 

Soru Sorabilirsiniz.


Randevu Al