Erzurum Kızlık Zarı Dikimi

Erzurum Kızlık Zarı Dikimi

Bazı durumlarda gerekli görülen kızlık zarı dikimi, son derece hızlı operasyonlardan bir tanesidir. Birkaç dakika içerisinde gerçekleşen bu müdahale neticesinde sorunların önüne geçilebilir. Mesela istenmeyen cinsel ilişkiden kaynaklı olarak Erzurum kızlık zarı dikimi talep edilmektedir. Böylelikle:

Psikolojik açıdan ortaya çıkan sorunların giderilmesi mümkün olacaktır.
Bir sonra ki cinsel ilişkide sorun yaşamamak adına da talep edilmektedir.

Aynı zamanda genital bölgenin sert darbelerden kaynaklı olarak dikimine geçilebilir. Darbeler kızlık zarını yırtabilir ve onarım gerekebilir. Yine bunun için de kızlık zarı dkimi için başvurmanız gerekmektedir.

blank

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Erzurum kızlık zarı dikimi 2 ayrı türden gerçekleşir. Bunlar geçici ve kalıcı olarak sergilenir. Kadınların talepleri doğrultusunda da işleme geçilir. Örneğin geçici olanlar adı üstünde belirli bir süre onarılmış olacaktır. Bunun için müdahale sırasında:

-Anestezi: Ortalama 5 – 10 dakika içerisinde kızlık zarının onarımı gerçekleşir. Bu aşamada lokal anestezinin uygulanması sağlanır. Bölgenin uyuşturulması sayesinde herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeniz mümkün olmaz. Son olarak hazır olan hasta üzerinden işleme geçilir.

-Dikim: Vajina duvarları üzerinden işleme yer verilir. Duvarların birbirine yakınlaşması sağlanır. Bu aşamada dikiş iplikleri temin edilir. İplikler belirli bir süre boyunca duvarları sabit hale getirir. Bundan dolayı geçici kızlık zarı dikimi olarak anılmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi İçin Fleb Yöntemi

Yukarıda belirttiğimiz üzere Erzurum kızlık zarı dikimi iki türden gözler önüne serilir ve tercihte bulunmanız beklenir. Bunlardan geçici olan bir süre onarımı mümkün kılar. İsteyenler geçiciden ziyade kalıcı dikimi de talep edebilir. Kalıcı olan için en yaygın yöntem fleptir. Fleb yöntemi nedir merak edenlere ise:

  • Vajinanın arka duvarından dokunun alınması sağlanır.
  • Alınan doku hem ön hem de yan duvarlara asılır.
  • Zar kısmı doku eşliğinde tamamen onarılır.

Kalıcı olarak ifade edilmesinin nedeni ise kolay kolay yıpranmamasıdır. Yani işlemden sonra ki cinsel ilişkiye kadar herhangi bir kanama ya da yırtılma meydana gelmez. İlk cinsel ilişkide olduğu gibi kanamanızın olması sağlanır.

blank

Kalıcı Kızlık Zarı Dikiminde Mikrocerrahi

Erzurum Kalıcı kızlık zarı dikimi için birkaç metod mevcut durumda. Mesela isteyenler mikrocerrahi talebinde de bulunabilir. Daha kaliteli malzemeler ve teknikler eşliğinde zarın dikilmesi esas alınır. Özel iplikler eşliğinde zarın eski halini alması desteklenir. Yırtılmış olan tüm dokular alınır ve yeni bir zarın oluşturulması sağlanır.

İsteğe göre bu işlem sırasında vajina daraltma da gerçekleşebilir. Cinsel ilişkinin daha verimli olması adına bazı hanımların daraltma talep ettikleri görülüyor. Anestezi alan hastalar bu iki işlemi de hissetmiyor ve kesin sonuç alıyor. Erzurum kızlık zarı dikimi birkaç dakika içerisinde sonuç buluyor.

Erzurum Kızlık Zarı Dikimi Sonrası

Erzurum kızlık zarı dikimi neticesinde birkaç şikayet boy gösterebilir. Mesela hafif lekelenmeler oluşabilir. Küçük kanamaların herhangi bir sorun teşkil etmediğini belirtmek gerek. Hafif derece sızlama ve ağrı da oluşabilir. Hekiminizin yazmış olduğu ağrı kesiciler eşliğinde bunun önlemini almanız uzun sürmez. Aynı zamanda antibiyotik takviyesi ile iyileşme süreciniz daha da hızlanacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Muayenesi

Erzurum kızlık zarı dikimi işlemlerinde en başta hastanın muayene olması ve yöntemleri ele alması sağlanır. Aralarından tercihte bulunanlar işleme alınır ve birkaç dakika içerisinde sorun çözüme kavuşur. Özellikle de evlenecek olanların birkaç hafta öncesinde müdaheleye başvurması gerekiyor. Devamında herhangi bir kontrol muayenesine gerek kalmaz. Bir de uzman hekimlerin muayenesi neticesinde ortaya çıkan bir durum olduğunu belirtmek gerek. Nitekim mikrocerrahi uygulamalarının anlaşılması diğerlerine nazaran daha zordur.

İlgili Konular:

Randevu Al