İstanbul Kürtaj Fiyatları

İstenmeyen gebeliğin sonlandırılması ya da gebeliğin durdurulması olarak bilinen kürtaj, kadınların 18 yaşından itibaren kendi yasal haklarından biridir.  Gebelik sürecine girmiş bir kadının kürtaj olmak istemesi ya da istememesi durumuna yakınlık kurduğu kimse ve akrabalığı olan herhangi bir kimse karar verme hakkına sahip değildir. Kürtaj 1972 yılından itibaren Türkiye Cumhuriyeti yasalarında kadınların yasal haklarından biri olarak geçmektedir. İstanbul kürtaj randevusu için bu sürece tabii olan kadınlar, kliniğimize başvurabilir.

Kürtaj Nasıl Yapılmaktadır?

Kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilen kürtaj operasyonu, genel olarak vakum yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem plastik enjektör ile ince plastik bir borunun rahim ağızdan içeriye sokularak, rahimde bulunan fetüsü vakum yöntemiyle çekmektir. Lokal ya da genel anesteziyle yapılmakta olan kürtaj operasyonu, gebeliğin sonlandırılması işlemlerine başarılı yöntemlerden biridir.

İstanbul kürtaj yöntemleri arasında yer alan vakum yöntemi, bütün dünyada ve Türkiye genelinde kullanılmakta olan yöntemlerden biri olarak, kısa zamanda gebeliğin sonlandırılmasını sağlayacaktır.

Vakum Yöntemi Ağrısız Kürtaj

Gelişen tıbbi teknolojiyle birlikte, hastanın steril bir ortamda rahatsız olmayacağı bir yöntemle kürtaj yapma işlemi imkanları günümüzde tıp dünyasına kazandırılmıştır. Ağrısız ve acısız olan vakum yöntemi, 5 ile 15 dakika arasında süren, kısa bir kürtaj işlemidir. Hastanın hamilelik dönemine ve rahimdeki durumuna göre süreç uzayabilmektedir. Ancak genellikle başarılı olan bu yöntem sonrası hasta hem travmatik bir işlem görmemiş olacak hem de kısa zamanda hayatına devam edebilecektir.

Vakum yöntemiyle rahmin içinin temizlenmesi ortalama 5- 10 dakika sürmekte daha sonra hastanın ayılması beklenerek, kliniğimizden taburcu edilmektedir. Hastanede yatmak ve kontrol altında tutulmak çok istisna durumlar arasında bulunmaktadır. Hasta aynı gün taburcu olabilir, hayatına devam edebilir.

Kürtaj Operasyonu Klinikleri

Türkiye’de yasal olarak kadınların kürtaj olma hakları vardır. Fakat İstanbul kürtaj işlemleri için genellikle uygun fiyatlı merdiven altı kliniklere yönelmek gibi bir hata yapılmaktadır. Kürtaj operasyonu steril (Temiz) bir ortamda, tıp fakültesinden mezun olmuş kadın doğum uzmanları ya da kadın hastalıkları uzmanları tarafından yapılmalıdır. Klinik belgeleri ve doktor diplomaları açıkça görünmeyen, güvenilmez ve sırf ucuz diye hastanın hayatını tehlikeye atmaması gerekmektedir.

blank

kürtaj fiyatları

İstanbul kürtaj fiyatları kliniklerin doktor seçimlerine ve hastanın gebelik durumuna göre değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle iyi bir araştırma sonucu kliniğimizin hastaların yaşamsal fonksiyonlarına uygun, temiz ve profesyonel bir operasyon yapacağımıza emin olabilirsiniz. Uzman doktor kadromuz ve steril ameliyathanelerimizle hastalarımızın sağlığını önceliklerimiz arasında tutmaktayız.

Muayene Ve Kürtaj Süreci

Gebeliğin sonlandırılması operasyonundan önce kadın doğum uzmanları, hastanın genel kontrollerini yapmak zorundadır. Öncelikle hastanın gebelik süreci ultrason aletiyle bakılmalıdır. Gebeliğin sonlandırılması operasyonu ancak hastanın hamileliğinin 10. Hastasına kadar gerçekleşebilmektedir. Hastanın yasal olarak hamileliğini sonlandırabileceğine dair hamilelik haftası da onaylandıktan sonra kan, tansiyon ve ateş gibi genel kontrolleri yapılır ve işleme başlanır.

İstanbul Kürtaj operasyonları için kliniğimiz muayene aşamasından operasyon aşamasına kadar bütün işlemleri yasalara uygun bir şekilde gerçekleştirerek, hastanın hem psikolojik hem de fizyolojik sağlığını ön planda tutmaktadır.

Uzman Kadın Doğum Hekimlerimiz

Operasyon sürecinde ve daha sonra tedavi sürecinde de yanınızda olacak Kadın doğum hekimlerimiz, Türkiye’nin en iyi fakültelerinden mezun olmuş alanında uzmanlaşmış hekimlerdir. İstanbul kürtaj operasyonunu gerçekleştirecek olan hekimlerimize, gebelik ve kürtaj dönemiyle ilgili danışabilir aynı zamanda kürtaj işleminin kliniğimizin güvencesiyle gerçekleşeceğine emin olabilirsiniz. İstanbul’da yer alan kliniğimiz kadınların bu hassas döneminde yanında olacak, onların bu süreci kolay bir şekilde atlatmasına destek olacaktır.

Kürtaj Gizlilik Hakları

İstanbul’da yer alan kliniğimizde gerçekleştireceğimiz kürtaj operasyonları hastanın isteği olsun ya da olmasın gizli tutulmak zorundadır. Hastanın ‘’Özel hayatına’’ saygı duyarak, kliniğimizdeki kişisel bilgileri ve hamilelik aşamasındaki bütün prosedürler kliniğimiz bünyesinde kalarak, herhangi bir kişi ya da kuruma bildirilme hakkı bulunmamaktadır. Tıp fakültesi ve kliniğimizin kurumsal bildirisi gereğince hastalarımız operasyon sırasında bizim sorumluluğumuz altında olacak, kürtaj gizlilik hakları korunacaktır.

Güvenli ve sağlıklı bir kürtaj operasyonu için kliniğimize güvenebilir, steril bir ortamda kürtaj gizlilik haklarından yararlanarak, ağrısız ve acısız vakum yöntemiyle kürtaj için başvurabilirsiniz. Kürtaj ile ilgili sorularınızı doktorlarımızla paylaşarak, süreç hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kürtaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kürtaj evresi ve kürtaj sonrası hastanın dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biri doktorunuzla olan randevularınızı kaçırmamanız ve doktorunuzun söylediklerini birebir uygulamanızdır. Kürtaj sonrası 1 hafta süreyle kontrollere gelmeniz gerekmektedir. Bu kontroller bazı durumlarda sadece bir kere bazı durumlarda ise 2 kere olabilmektedir. Rahminizin durumu, kürtaj sonrası kullanacağınız ilaçların değiştirilmesi ya da bırakılması gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Bu işlemlerin yapılması için kliniğimizde bulunan kadın doğum uzmanları sizleri yönlendirecek ve sağlıklı bir kürtajdan geçmenizi sağlayacaktır.

blank

İstanbul’da yer alan kliniğimizden randevu almak için arayabilir ve kısa zamanda uzman doktorlarımızla görüşerek sürecin başlamasını sağlayabilirsiniz.

Kürtaj Olduğumuz Belli Olur Mu?

Gebeliği sonlandırma operasyonu için kliniğimize başvuran hastalarımızın genel kaygılarından biri kürtaj olduklarının belli olup olmamasıdır. Gelişen teknolojiyle birlikte, kürtaj işlemi ameliyat ya da bıçak gibi yöntemlerle değil, enjektör yardımıyla yapılmaktadır. Vakum yöntemiyle yapılan gebeliğin sonlandırılması işlemi, hastanın kürtaj olduğunu belli edebilecek herhangi bir fiziksel etkiye sahip değildir.

İstanbul kürtaj fiyatları araştırması yaparken, belli olmayan kürtaj ya da 11. Hastada kürtaj gibi yöntemlere başvurmamanız gerekmektedir. Kürtaj yasal olarak 10. Haftaya kadardır ve vakum yöntemiyle belli olmayacak bir işlemdir. Detaylı bilgi için kliniğimizden operasyon hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Kürtaj Sonrası Hamile Kalınır Mı?

Kürtaj operasyonu hastanın sadece rahmindeki fetüsün alınma işlemidir. Bu da tekrar hamile kalabileceğiniz, üreme organlarınızla bağlantılı olmayan bir durumdur. Hastanın sağlıklı bir rahmi ve doğurganlığı olmaya devam edecektir. Ancak bunun için steril bir ortamda, profesyonel uzmanlar tarafından yapılan kürtaj uygulaması önemli bir yer tutmaktadır. İstanbul Kürtaj fiyatları için bilgi almaya başladıysanız, kliniğin tecrübesini, doktorlarını ve güvenirliliğini incelemeniz kürtaj sonrası sağlınız için önemli bir yer tutmaktadır.

Kürtaj Sonrası Cinsel Birliktelik

Kürtaj sonrası ilk 2 hafta doktorunuzun da tavsiyesi üzerine cinsel birliktelik yaşamanız tehlikeli olabilmektedir. Tahriş ve zorlama olan durumlardan kaçınılması gereken rahim ağzı, aynı zamanda kanama ve regli durumlarında da bir süre tampon kullanımını bırakmanızı gerektirecektir. Kürtaj sonrası ilk 2 haftadan sonra normal cinsel hayatınıza dönebilirsiniz.

Ayrıca istanbul tüp bebek tedavisi için inceleyebilirsiniz

İstanbul Kürtaj Fiyatları Neye Göre Değişir?

İstanbul kürtaj fiyatları, özel kliniklerde ortalama 700 TL den başlamakta hastanın hamilelik haftasına ve kliniğin kullandığı operasyon malzemelerine göre değişim göstermektedir. Aynı zamanda doktorların operasyonlara biçtiği fiyat ve kullanılan ilaç maliyetleri de kürtaj operasyonun fiyatını etkilemektedir. Bu nedenle farklı fiyatlandırmalar duyabilir ve nedenini sorgulayabilirsiniz.

Aynı zamanda hastanın kontrolleri yapılmadan fiyat verilmemesi doğru bir yaklaşım olmamaktadır. Bazı standart fiyatlar olabilmektedir ancak hastanın gebelik durumuna ve kullanılacak olan anestezi yöntemlerine göre fiyat değişebilir. İstanbul’da kürtaj ücretleri üzerine araştırma yaparken, ücretin azlığına göre değil kliniğin güvenirliğine, sterilliğine ve hastalarına yaklaşımlarına bakmanızı tavsiye ederiz.

 

Randevu Al