Trabzon Kızlık Zarı Dikimi

Trabzon Kızlık Zarı Dikimi

Vajina estetiği için çeşitli operasyonlara yer verilmekte. Örneğin kızlık zarı dikimi de bunlar arasında yerini almış, çeşitli tekniklerin uygulanması esas alınmıştır. Şöyle ki hem kalıcı hem de geçici olacak şekilde Trabzon kızlık zarı dikimi için harekete geçilmekte. Hastaların öncesinde:

  • Jinekolojik muayenesi gerçekleşir ve vajina durumu incelenir.
  • İç ve dış dudakların açılması halinde vajinada ki yırtılma tespit edilir.
  • Tespitin arkasından da vajina estetik operasyonlarına başvurulur.

blank

Geçici Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

İsteğe bağlı olarak hem geçici hem de kalıcı olacak şekilde kızlık zarının dikilmesi söz konusudur. Bu aşamada hastanın talepleri göz önünde bulundurulur. Trabzon kızlık zarı dikimi için önce bilgi sahibi olmanız ve talepte bulunmanız beklenir. Randevuya bağlı olarak gerçekleşen işlemler ise:

-Anestezi: Geçici kızlık zarı dikimi için başta steril ortamın hazırlanması sağlanır. Hemen arkasından da bölgenin uyuşması desteklenir. Lokal anestezi eşliğinde uyuşma sağlanır ve işleme geçilir. Uyuşturmadan kaynaklı herhangi bir acı hissetmeniz mümkün olmaz.

-İşlem: Uyuşturmadan sonra kızlık zarının iç kısmından işleme yer verilir. Şöyle ki iç kısımda yer alan vajina duvarları yakınlaştırılır. Bunun için de dikiş ipleri temin edilmektedir. İpler sayesinde birbirine yakınlaşan duvarlar, kızlık zarının geçici süreliğine eski haline gelmesini sağlar. Yani ilk ilişkide kanama meydana gelecektir.

Fleb Yöntemi İle Kızlık Zarı Dikimi

Trabzon kızlık zarı dikimi adına birkaç metod mevcut durumda. Geçici olan için yukarıda belirttiğimiz işlemlere başvurulur. Ancak kalıcı olan zar dikimi için farklı yöntemlere yer verilmiştir. Mesela en yaygın olanı fleb yöntemidir. Yöntem sayesinde uzun vadeli onarımın gerçekleşmesi sağlanır. Şöyle ki:

  • Yine vajinal bölgenin uyuşturulması ile fleb uygulamalarına geçilmektedir.
  • Vajinanın arka kısmında yer alan fleb dokusunun alınması sağlanır.
  • Dokunun ön ve yan duvarlara asılması halinde onarım tamamlanır.

Yine ilk geceden yaşanan kanamanın bu metod sayesinde gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Kalıcı olarak ifade edilmesinden anlaşıldığı üzere uzun süre onarım sağlar. Dokular üzerinden gerçekleşen uygulama neticesinde kesin sonuç elde edilir.

Mikro Cerrahi İle Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı olan Trabzon kızlık zarı dikimi seçenekleri arasında mikro cerrahi de yerini almıştır. Üstelik flebten daha etkili olan bir yöntemdir. Jinekolojik muayenelerde de kolay kolay anlaşılmamasından dolayı bir hayli talep görüyor. Sonuç olarak anestezi altında gerçekleşen işlem, uzun vadeli onarım sağlamakta.

Bu sefer özel mikro cerrahi teknikleri ile kızlık zarının oluşturulması söz konusudur. Dokunun oluşması için özel ipliklere yer verilir. Yırtılmış olan zarın kesilmesi ve yeniden onarılması halinde kalıcı bir sonuç elde edilir.

blank

Kızlık Zarı Dikimi Süresi Nasıl?

Geçici ve kalıcı olan onarım için farklı sürelere yer verilmiştir. Ancak temelde kısa süreli vajinal estetik operasyonları arasında olduğunu belirtmek gerek. Örneğin geçici olan ortalama 5 – 10 dakika içerisinde son buluyor. Kalıcı olan ise 15 – 20 dakikaya kadar tamamlanır. Her ikisinde de lokal anestezi temin edilir. Son derece steril ortamda işlemlere geçilir. Böylece enfeksiyon gibi ciddi sağlık sorunlarının yaşanması engellenir.

Kızlık Zarı Dikiminde İlaç Kullanımı

Trabzon Kızlık Zarı Dikimi operasyonlarından sonra hafif çağlı etkiler boy gösterebilir. Mesela kızlık zarı dikiminden sonra sızlama ile ağrılar oluşabilir. Aynı zamanda hafif lekelenmeler ve kanamalar normaldır. Bunların anormal seviyede olması halinde mutlaka hekime başvurmanız gerekir. Hekiminiz iyileşme süreci için ilaç takviyesinde bulunabilir. Şöyle ki:

  • Ağrı kesiciler ile anestezi sonrasında daha rahat edersiniz.
  • Ağrı kesicilerin haricinde antibiyotik kullanımı önerilebilir.

İlgili Konular:

Randevu Al