Diyarbakır Kızlık Zarı Dikimi

Diyarbakır Kızlık Zarı Dikimi

Vajina estetiğine yönelik müdahalelerin sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor. Örneğin kızlık zarı dikimi ya da daraltma gibi seçeneklere yer verilmekte. Hastaların talepleri doğrultusunda işleme geçilmektedir. Bunlar arasında Diyarbakır kızlık zarı dikimi için birkaç metod yerini almıştır. Şöyle ki:

  • İsteğe göre geçici olan kızlık zarı dikimine geçilebilir.
  • Kalıcı olması için de fleb yöntemine başvurulmaktadır.
  • Mikro cerrahi uygulamalar da kalıcı kızlık zarı dikiminde öne çıkmakta.

Hanımların tüm bu müdaheleler hakkında bilgi sahibi olması desteklenir. Hekimler muayene neticesinde bilgi verir ve seçiminizi yapmanızı bekler. Böylece işleme geçilir ve birkaç dakika içerisinde zarın dikilmesi sağlanır. Yani son derece kısa süren vajinal estetik alanlarından bir tanesidir.

Kalıcı Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Diyarbakır kızlık zarı dikimi ‘kalıcı onarım’ gibi farklı adlandırmalara sahiptir. Uzun vadeli olması için kalıcı çözümlere yer verilebilir. Bunun için 2 ayrı yöntemden kızlık zarının dikilmesi esas alınır. İşlemler anestezi altında uygulanır ve birkaç dakikada son bulur. Şöyle ki:

-Fleb Yöntemi: Öncelikle fleb yönteminin uygulandığını belirtmek gerek. Uzun vadeli onarımda başı çeken fleb, dokular üzerinden işlem yapmaktır. Şöyle ki vajinanın arka kısmından fleb dokusu alınır. Alınan dokunun yan ve ön duvarlara asılması halinde kızlık zarı onarılmış olur.

-Mikro Cerrahi: Fleb gibi kalıcı onarım için mikro cerrahi de öne çıkmıştır. Üstelik işlemden sonra ki muayenelerde anlaşılması zor olan bir uygulamadır. Çünkü direk olarak dokular üzerinden harekete geçilir. Özel iplikler sayesinde kızlık zarının tekrardan oluşturulması ve uzun vadede onarılması söz konusudur.

blank

Kızlık Zarı Dikiminin Süresi Ne Kadar?

Kalıcı olan kızlık zarı dikiminin işlem süresi son derece kısadır. Ortalama 15 – 20 dakika içerisinde sonuç alınır. Süreç farklı uygulamaları talep etmeniz halinde uzayabilir. Mesela vajinal daraltma bunlardan bir tanesidir. Taleplerinize bağlı olarak harekete geçilir. Bu aşamada dikkate alınanlar:

  • Son derece steril bir ortamda işleme yer verilir.
  • Uzmanlar tarafından ortalama 20 dakika içerisinde teknikler uygulanır.
  • Öncesinde lokal anestezi uygulanır ve herhangi birşey hissetmeniz engellenir.

İşlemden sonra cinsel ilişkiye girmeniz yasaktır. Kalıcı olan müdahalelerden sonra 1 ay beklemenizde fayda var. 1 ayın sonunda cinsel ilişki daha doğru olacaktır. Evlenecek olan hanımların süreçleri göz önünde bulundurması ve buna göre randevu alması faydalı olacaktır. Diyarbakır kızlık zarı dikimi için randevu alanlar muayene edilir ve talepleri doğrultusunda işleme geçilir.

Geçici Kızlık Zarı Onarımı Nedir?

Diyarbakır kızlık zarı dikimi sadece kalıcı olacak şekilde gerçekleşmiyor. Bunun haricinde geçici kızlık zarı onarımı da göz önünde bulundurulabilir. Yine lokal anestezi ile uygulamaya geçilir. Hastalar işlem sırasında acı hissetmez ve yaklaşık 10 dakika içerisinde sonuç alınır.

Jinekolojik muayene neticesinde kızlık zarı dikimi için harekete geçilmektedir. Evlenmeden birkaç hafta öncesinde geçici kızlık zarı onarımına başvurmak gerekir. Çünkü iplikler eşliğinde gerçekleşen işlem, birkaç haftaya kadar geçecektir. Bunun için vajina duvarlarının yakınlaşması esas alınır. Dikiş ipleri ile yakınlaşan duvarlar geçici bir süre kızlık zarı görevi görecektir.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Diyarbakır kızlık zarı dikimi farklı muayeneler neticesinde ortaya çıkabilir. Yani temelde jinekolog hekimlerin muayenesine göre anlaşılır. Nitekim mikro cerrahi gibi etkili tekniklerin uygulanması halinde anlaşılması biraz güçtür. Aynı zamanda:

Karın üzerinden gerçekleşen ultrason neticesinde anlaşılması mümkün değil.
MR tetkiklerinden dolayı da dikim anlaşılmaz.

Bunlar gibi kan testlerinden de anlaşılması söz konusu değil. Yine doğum sırasında da anlaşılması mümkün olmayan uygulamalardır. Sadece geçici ya da fleb ile gerçekleşen kalıcı kızlık zarı dikiminin, jinekolojik muayenelere bağlı olarak anlaşılması mümkün olmakta.

Kızlık Zarı Dikiminden Sonra Ağrı Olur Mu?

Diyarbakır Kızlık Zarı Dikimi İşlemi sırasında lokal anestezi uygulanır ve ağrı hissetmeniz engellenir. Ancak anestezinin geçmesi halinde hafif sızlama ve ağrı boy gösterebilir. Bunun için de hekiminizin verdiği ağrı kesicileri ve antibiyotikleri temin etmeniz gerekir.

İlgili Konular:

Randevu Al