İstanbul Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

İstanbul Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Tıbben Himenoplasti olarak tabir edilen halk arasında ise Kızlık Zarı Dikimi, Bekaret Zarı Dikimi, Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi, Tamiri, Onarımı gibi tabirle sıkça dile ge

Kalıcı kızlık zarı dikimi 2

Kalıcı kızlık zarı dikimi 2

tirilen bu tedavi kliniğimizde hijyenik koşullarda en çok uyguladığımız genital bölge ameliyatlarından birisidir. Gerçek anlamda kızlık zarı dikimi girdiği ilk ilişki sonucu bekaretini kaybetmiş bir bayanın tekrar bakire bir bayan gibi kanama meydana gelmesini sağlamak amacıyla yapılan tıbbi müdahaledir.

Ayrıca bilgilerinizin gizliliğini talep etmeniz yasal hakkınızdır bu konuda hiç bir endişe duymadan kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Hiç Merak etmeyin Kızlık Zarı Dikimi yaptırdığınızı kimse öğrenemez. Bu konuda T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliğinin, RG.,01.08.1998, 23420 maddeleri uyarınca bilgileriniz paylaşılmayacaktır. 

Sizde İstanbulda Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi yaptırmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden aşağıdaki telefon numarasını tuşlayarak kliniğimizi arayabilir ve bizlerden randevu talep edebilirsiniz. Aklınıza takılan sorularda yine tek yapmanız gereken web sitemiz üzerinde bulunan iletişim numaralarımızdan birisini kullanarak kliniğimizi aramanız yada Doktoruna Sorun bağlantısına tıklayarak iletişim bilgilerinizi size geri dönüş yapmamızı sağlamak olacaktır.

İstanbul Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

İstanbul Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarının Dikildiği Partnerim Tarafından Anlaşılabilir Mi ? sorusuna ise rahatlıkla hastanın partneri, eşi tarafından anlaşılamaz cevabının vermemiz mümkündür. Müdahale yapılan hastanın normal şartlarda ilişki esnasında kendi dokusundan meydana gelen kızlık zarının yırtılması ile meydana gelecek olan kanama ile müdahale sonrası gelecek olan kanama miktarı aynı olacağından anlaşılması mümkün değildir. Kızlık zarı dikimi kalıcı veya geçici olarak ele alınan iki farklı yöntemle yapılabilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi ile yapılan zar yenileme işlemine flep yöntemi adı da verilmektedir. Flep, vajinanın arka duvarından kaldırılan doku parçasına verilen isimdir. Bu yöntemle yapılan müdahalelerde vajinanın iç kısmında flep denilen doku parçası kaldırılarak yeni bir zar bu bölgede yapılandırılır. Yapılandırılan bu bölgenin kanlanması yine vajinanın kendi damarları tarafından oluşmaktadır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Bayanların merak ettiği konulardan bir tanesi de kızlık zarı dikiminin belli olup olmaması. Bu konuda yukarıda belirttiğimiz gibi muayene temel alınır. Yani jinekolog muayene neticesinde kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılır. Ancak bunun dışında herhangi bir şekilde dikimin yapıldığı anlaşılmaz.

Partnerinizin de ilişki sırasında bu durumu anlaması mümkün değil. Yine ultrason neticesinde de zar dikiminin gerçekleştiği görülmez. Aynı zamanda MR testleri için de geçerlidir. Tek anlaşıldığı nokta jinekolog muayene olmaktadır. Bunun dışında herhangi bir yöntem ya da test üzerinden işlem görüldüğü anlaşılmaz.

İstanbul Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Bu yeni yapılandırılan kızlık zarı vajina duvarını bütün bir şekilde sarar ve adeta orada bakire bayanlarda olduğu gibi bariyer görevi görür. Normal bakire bayandaki zar yapısında olduğu bu orta noktasında bir delik bulunur, bu açıklık sayesinde vajinal salgılar ve adet dışarı akabilir. Kalıcı yöntemle onarım yapılırken eğer vajinada yaşanan ilişkiye bağlı olarak bir genişleme söz konusu ise daraltma işlemi de yapılabilir.

Vajinadaki söz konusu bu genişleme uzun süreli cinsel ilişkiye girme, kürtaj yaptırmak veya doğuma bağlı değişebilmektedir. Diğer sık uygulanan müdahale şekli de geçici kızlık zarı dikimidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus ise bu yöntemle tamir işlemi yapıldıktan 3-4 gün sonra kişinin cinsel ilişkiye girmesi gerçeğidir. Aksi taktirde kanama meydana gelmeyebilir, bu yüzden de bu ameliyat pek fazla tavsiye edilmez. Hastalarımıza daha çok kalıcı yöntemi önermekteyiz.

 

Soru Sorabilirsiniz.


Open chat