İstanbul Kürtaj Yapılan Yerler, İstanbul Kürtaj Fiyatları

İstanbul Kürtaj

İstanbul’da kürtaj yapılan yerler arasında steril kliniklerimiz ve Jinekoloji uzmanı hekimlerimizle hastalarımıza tedavi imkanı sunmaktayız.Kliniğimizde kürtaj işlemi, kızlık zarı dikimi, vajinal estetik, vajinal daraltma, vajinismus gibi kadınsal rahatsızlıklar tedavi edilmektedir.

İstanbul da kürtaj yapılan yerler

İstanbul da kürtaj yapılan yerler

İstanbul kürtaj merkezimizde yapılan gebelik tahliyelerinde bilgilerinizin gizliliği yasal olan bir hakkınız olup bu işlemi yaptırdığınızdan siz istemedikten sonra kimsenin haberi olamaz.
Ayrıca T.C. Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğini buraya tıklayarak
ulaşabilirsiniz.

Kürtaj işlemi nasıl yapılır?

Kürtaj için gelen hastalarımıza kürtaj öncesi ilaçlar uygulayabiliyoruz vajinaya bazı ilaçlar uygulayarak bu rahim ağzının yumuşamasını ve birazda açılmasını sağlıyor ayrıca cerrahi ve dilatasyon işlemini kolaylaştırıyor.
Kürtaj için cerrahi işlemi yaparken ilk önce rahim ağzını buji denilen metal çubuklarla açılması gerekiyor biz buna dilatasyon diyoruz.Bu dilatasyonu yaptıktan belli bir açıklığa geldikten sonra
rahimin içine plastik kanül sokuyoruz bu plastik kanülün bir ucunu aspiratöre takıyoruz ve gebelik içeriğini aspire ediyoruz.

İstanbul kürtaj işlemi

İstanbul kürtaj işlemi

Günümüzde İstanbul kürtaj bu aspirasyon yöntemi ile gebelik tahliyesini yapıyor.Eskiden metal küretler kullanılıyordu bu işlem ile yapıldığında daha çok kompliksayon meydana gelebiliyordu kanama oluşabiliyordu artık bunlar günümüzde kullanılmıyor.

İstanbul Kürtaj Fiyatları 2019

Kürtaj fiyatları tercih edilen anestezi şekline, gebeliğin süresine, doktorun ücretlendirme politikasına göre değişebiliyor.
Örneğin genel anestezi veya lokal anestezide fiyatlar farklılık gösterir.Ayrıca gebelik haftası bile bu fiyatı etkiler.Tam fiyat bilgisi almak isterseniz lütfen
bizimle whatsapp ya da telefon üzerinden iletişime geçiniz.

Kürtaj işlemi yasal boyutu nedir?

İstenmeyen gebelikten kurtulma amacıyla yapılan kürtaj için yasal sınır son adet tarihinden itibaren 10 hafta ile sınırlıdır. Eğer gebelik tarihi belirtilen tarihi geçmişse yasal olarak kürtaj işlemi yapılamaz.
Ancak istenmeyen gebelik annenin hayatını tehlikeye atıyorsa süre gözetilmeksizin kürtaj işlemi yapılabilir.Bu işlem için ilgili branştan hekimlerin hazırlayacağı heyet raporu gerektirir ancak bundan sonra gebelik sonlandırabilinir.
Aksi durumda eğer doğumdan sonra bebeğin yaşamını olumsuz etkileyecek büyük sorunlar varsa da gebelik süre gözetmeksizin sonlandırılabilir.Bahsedilen iki durumda da bu işlem tedavi edici kürtaj olarak tıbbı adıyla “Terapotik küretaj” olarak anılır.

Kürtaj hakkında hastaların aradığı diğer soru ve konulara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizi dilediğiniz zaman çekinmeden arayabilir, whatsapp üzerinden yazabilir ya da buraya tıklayarak iletişim formu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
0553 846 48 29

Soru Sorabilirsiniz.


Randevu Al