menu close menu

Şile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Şile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Tıbben Himenoplasti olarak tabir edilen halk arasında ise Kızlık Zarı Dikimi, Bekaret Zarı Dikimi, Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi, Tamiri, Onarımı gibi tabirle sıkça dile getirilen bu tedavi kliniğimizde hijyenik koşullarda en çok uyguladığımız genital bölge ameliyatlarından birisidir. Gerçek anlamda kızlık zarı dikimi girdiği ilk ilişki sonucu bekaretini kaybetmiş bir bayanın tekrar bakire bir bayan gibi kanama meydana gelmesini sağlamak amacıyla yapılan tıbbi müdahaledir.

Ayrıca bilgilerinizin gizliliğini talep etmeniz yasal hakkınızdır bu konuda hiç bir endişe duymadan kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Hiç Merak etmeyin Kızlık Zarı Dikimi yaptırdığınızı kimse öğrenemez. Bu konuda T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliğinin, RG.,01.08.1998, 23420 maddeleri uyarınca bilgileriniz paylaşılmayacaktır. 

Sizde Şilede Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi yaptırmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden aşağıdaki telefon numarasını tuşlayarak kliniğimizi arayabilir ve bizlerden randevu talep edebilirsiniz. Aklınıza takılan sorularda yine tek yapmanız gereken web sitemiz üzerinde bulunan iletişim numaralarımızdan birisini kullanarak kliniğimizi aramanız yada Doktoruna Sorun bağlantısına tıklayarak iletişim bilgilerinizi size geri dönüş yapmamızı sağlamak olacaktır.

Şile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarının Dikildiği Partnerim Tarafından Anlaşılabilir Mi ? sorusuna ise rahatlıkla hastanın partneri, eşi tarafından anlaşılamaz cevabının vermemiz mümkündür. Müdahale yapılan hastanın normal şartlarda ilişki esnasında kendi dokusundan meydana gelen kızlık zarının yırtılması ile meydana gelecek olan kanama ile müdahale sonrası gelecek olan kanama miktarı aynı olacağından anlaşılması mümkün değildir. Kızlık zarı dikimi kalıcı veya geçici olarak ele alınan iki farklı yöntemle yapılabilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi ile yapılan zar yenileme işlemine flep yöntemi adı da verilmektedir. Flep, vajinanın arka duvarından kaldırılan doku parçasına verilen isimdir. Bu yöntemle yapılan müdahalelerde vajinanın iç kısmında flep denilen doku parçası kaldırılarak yeni bir zar bu bölgede yapılandırılır. Yapılandırılan bu bölgenin kanlanması yine vajinanın kendi damarları tarafından oluşmaktadır.

Şile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Bu yeni yapılandırılan kızlık zarı vajina duvarını bütün bir şekilde sarar ve adeta orada bakire bayanlarda olduğu gibi bariyer görevi görür. Normal bakire bayandaki zar yapısında olduğu bu orta noktasında bir delik bulunur, bu açıklık sayesinde vajinal salgılar ve adet dışarı akabilir. Kalıcı yöntemle onarım yapılırken eğer vajinada yaşanan ilişkiye bağlı olarak bir genişleme söz konusu ise daraltma işlemi de yapılabilir.

Vajinadaki söz konusu bu genişleme uzun süreli cinsel ilişkiye girme, kürtaj yaptırmak veya doğuma bağlı değişebilmektedir. Diğer sık uygulanan müdahale şekli de geçici kızlık zarı dikimidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus ise bu yöntemle tamir işlemi yapıldıktan 3-4 gün sonra kişinin cinsel ilişkiye girmesi gerçeğidir. Aksi taktirde kanama meydana gelmeyebilir, bu yüzden de bu ameliyat pek fazla tavsiye edilmez. Hastalarımıza daha çok kalıcı yöntemi önermekteyiz.

Kürtaj

Kürtaj

Kürtaj konusunda bilgilerinizin gizliliğini talep etmeniz yasal ...

more

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi

Tıbben Himenoplasti olarak tabir edilen halk arasında ...

more

Kadınlarda İdrar Kaçırma

Kadınlarda İdrar Kaçırma

Günümüzde sıkça duymakta olduğumuz bir sorunda Kadınlarda ...

more
Telefon
Whatsapp